Konieczność zmierzenia się z systemem prawnym i sądowniczym często przyprawia o gęsią skórkę.

To powoduje, że niejednokrotnie decyzję o wizycie u prawnika odkładamy w nieskończoność. Tymczasem im wcześniej fachowiec przyjrzy się naszej sytuacji, tym większe będą możliwości rozwiązania problemu. Czy to lepiej zabezpieczymy nasze przyszłe interesy, czy to uchronimy się przed skutkami niekorzystnych decyzji z przeszłości.  A trzeba pamiętać, że zagłębiania się w historię sporu czy przebieg dawnych zdarzeń z każdym tygodniem staje się coraz trudniejsze.

Czy wygramy każdą sprawę?

Rola prawnika nie sprowadza się tylko do wystąpienia w sądzie. Wystąpienie do sądu jest ostatecznością – dobry prawnik najpierw podejmie wszystkie kroki, by rozwiązać problem polubownie. Nakreśli plan działania, przygotuje precyzyjną umowę, podejmie negocjacje, poprowadzi korespondencję. I do spotkania w sądzie wcale nie musi dojść.  

Czasem jednak nasza sytuacja jest tak trudna, że sąd jest konieczny i, co gorsza, nie można liczyć na wygraną. Ale wtedy pomoc prawnika jest tym bardziej potrzebna, by nie tylko spróbował złagodzić skutki przegranej, ale też zapewnił klientowi równą i sprawiedliwą pozycję przed sądem.

Jaka jest rola prawnika?

Prawnik pokaże Ci, że nie jesteś bezsilna/y, że zawsze masz wybór, że zawsze można jeszcze coś zrobić. Sytuacją nigdy nie jest beznadziejna.